Úvod > Aktuality > Globe games na Slovensku

6.6.2024
Datum ukončení:
9.6.2024

Ve čtvrtek 6.6. jsme se vydaly na Slovensko do Svitu na Globe Games. Cesta byla dlouhá, ale dorazily jsme včas na komentovanou prohlídku města Svit.
Svit je město, které leží nedaleko Tater a založil jej roku 1934 pan Baťa. Inspiroval se americkými městy. Jsou zde oblasti průmyslové, kulturní a domy. Svit má své jméno podle svitku - navinutí umělého hedvábí, které se zde vyrábí již od založení.
Večer následovalo slavnostní zahájení v kulturním domě. V pátek jsme prezentovaly náš projekt "Bylinky naší Jitušky". Dostaly jsme mnoho kladných ohlasů. Také jsme si poslechli prezentace několika týmů, které byly také zajímavé. Dozvěděli jsme se o přestavbě školní zahrady, změnách barvy podzimního listí nebo obnově lesa. Po konferenci jsme měly přednášku o změně klimatu a večer o medvědech a slovenském pralese.
V sobotu nás čekala terénní hra v meziškolních týmech. Chodili jsme po lese a plnili zajímavé úkoly. Zkoumali jsme například čistotu vody, učili se, co dělat v blízkosti medvěda, měřili teplotu, upravovali klima města. Odpoledne jsme kouleli zeměkouli od školy na náměstí za doprovodu bubnů. Všechny bubny roztancovali. Na náměstí se Globe Games ukončili a obdržely jsme drobné dárečky. Po večeři jsme zažily ještě zábavné chemické pokusy.
V neděli ráno jsme jely domů. Celý výlet jsme si náramně užily. Odjely jsme se spoustou nových zážitků a kamarádů. Příště bychom jely zase!

Verča B., Simča M., Verča D. - žákyně 9. a 8.ročníku ZŠ Jimramov