Úvod > Aktuality > Beseda s kpt.Petrou Vobrovou (Kudovou)

Beseda s kpt.Petrou Vobrovou (Kudovou)

5.4.2024

Dne 5.dubna 2024 proběhla v sále školy zajímavá beseda s kapitánkou Petrou Vobrovou (roz. Kudovou), absolventkou naší školy, která představila dětem od 5.-9.třídy svoji práci na vojenských pozorovatelských misích OSN v Africe, kam byla opakovaně vyslána na zahraniční misi AČR (Armádou České republiky). Petra byla historicky první Češkou vyslanou na vojenskou pozorovatelskou misi na africký kontinent. V průběhu svého nasazení v Sierra Leone, Libérii a Středoafrické republice měla mj. za úkol monitorovat bezpečnostní situaci v oblasti konfliktu a  aktivně spolupracovat s organizacemi v místě působení a účastnit se zprostředkování řešení sporu mírovou cestou. Žácí shlédli dokument ČT natočený z první mise kapitánky v Sierra Leone a současně i prezentace fotografií s komentářem o jednotlivých misích a dalších zajímavostech z působení v Africe. Paní kapitánka také průběžné odpovídala na dotazy dětí. Na závěr programu jsme mohli shlédnout krátké video o jejím aktuálním působení na vojenském letišti v Nizozemí a konkrétně sledovat manéver doplňování paliva za letu u vojenských letounů.